Szef Bestceny Stefan Durina aresztowany

1 miesiąc temu

Policja na Bali aresztowała poszukiwanego przez Interpol byłego szefa niesławnego serwisu Bestcena, Stefana Durinę.

A jeszcze kilka dni temu pisaliśmy, iż telenowela pod tytułem Bestcena trwa w najlepsze.

Stefan Durina porzucił spaloną markę Bestcena i teraz pod szyldem Beneko kontynuuje swój biznes polegający na wynajmowaniu sprzętu. Serwis Beneko szczyci się tym, iż jest tańszy od Allegro. Nic dziwnego skoro, zamiast sprzedawać, wynajmują i omijają w ten sposób niektóre podatki. Problem jest taki, iż Durina mówi wprost: to nie są wasze telefony i nigdy nie były, oddajcie je do Beneko. – pisał 1 grudnia Mateusz Nowak.

Tymczasem dokładnie wtedy trwała już akcja aresztowania Duriny na Bali. Jak podaje tamtejsza policja, poszukiwany został namierzony po tym, jak dokonano transakcji płatniczej w jego imieniu. Durina, który jest obywatelem Słowacji, był poszukiwany przez Interpol w sprawie oszustw i uchylania się od płacenia podatków. Czy to kończy bulwersującą sprawę serwisu Bestcena?

Przypomnijmy, co ustaliliśmy w naszym śledztwie

Stefan Durina stworzył siatkę firm w dużej liczby krajach. Wykorzystywał raje podatkowe i dziwne zapisy w regulaminach sklepów. Efekt był taki, iż Bestcena i jej klony wynajmowały klientom telefony pod pozorem ich sprzedawania. W ten sposób firma miała unikać płacenia podatków.

O sprawie zrobiło się głośno na początku 2020 r. W kolejnych miesiącach Krajowa Administracja Skarbowa we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonała zatrzymania prezesa firmy z Poznania, która zajmowała się właśnie wynajmowaniem telefonów osobom, które myślały, iż je kupują.

Stefan Durina przetrwał obławę i we wrześniu 2020 r. zapowiedział, iż Bestcena wróci do Polski jako operator komórkowy. Dwa miesiące później ogłosił, iż skończyły mu się pieniądze. Od tamtej pory się ukrywał.

To nie przeszkadzało mu kontaktować się z nami:

Po naszych publikacjach pokazujących sposób działania Bestceny wielokrotnie kontaktował się ze mną Stefan Durina. Najpierw chciał się reklamować na Spider’s Web. Odmówiliśmy mu. Później chciał nas pozwać. Wyśmialiśmy go. Następnie zapraszał mnie na spotkanie w egzotycznych krajach, w których ukrywa się przed wierzycielami. Po pokryciu kosztów podróży i zakwaterowaniu mnie w przyjemnym miejscu miało dojść do spotkania, podczas którego Durina miał mi opowiedzieć o planach Beneko. Odmówiłem, ponieważ kocham swoje życie i nie zamierzam popełniać samobójstwa – pisał dwa dni temu Mateusz Nowak.

W ostatnim czasie byli klienci Bestceny otrzymywali maile o opcji „zwrotów wynajmowanych telefonów

Nadszedł czas zwrotu OnePlus 6T 8GB/256GB Dual Sim Czarny Matowy. pod warunkiem że to zrobisz, my w zamian zwrócimy Ci pieniądze. Wystarczy, iż zainstalujesz aplikację Beneko, w której możesz zarządzać swoimi wcześniejszymi zamówieniami

Oszukani przez Bestcenę

Na Facebooku działa grupa Bestcena i Dragonist – poszkodowani przez sklepy bestcena.pl i dragonist.pl, gdzie klienci Bestceny opisują swoje historie. Regularnie pojawiają się tam komentarze osób, które kupiły / wynajęły sprzęt w tym sklepie, ale po tym, jak firma popadła w tarapaty, zawiesiła działalność i na jakiś czas zniknęła z rynku, nie zrealizowała ich zamówień oraz reklamacji. Do dzisiaj są ludzie, którym Bestcena nie oddała ani pieniędzy, ani sprzętu.

Idź do oryginalnego materiału