Strażacy, ratownicy medyczni, policjanci oraz śmigłowiec LPR. Desperatowi nie udało się pomóc

3 miesięcy temu
Zdjęcie: Śmigłowiec LPR | fot. DW


Do tragedii doszło w miejscowości Charlęż-Kolonia w gminie Spiczyn. Mężczyzna podjął próbę samobójczą. Niestety mimo starań ratowników życia mężczyzny nie udało się uratować.

Charlęż-Kolonia. Mężczyzna popełnił samobójstwo

Do zdarzenia doszło we wtorek (17.09) około godz. 10:00 w miejscowości Charlęż-Kolonia, gmina Spiczyn. Okoliczni mieszkańcy poinformowali nas o działaniach służb ratunkowych. Pod jedną z posesji podjechali strażacy, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Niedługo na miejscu wylądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak ustaliliśmy, była to akcja ratunkowa związana z próbą samobójczą jednego z mieszkańców. Ratownicy przez dłuższy czas prowadzili reanimację, jednak niestety, ich działania nie przyniosły oczekiwanego efektu. Lekarz, który przybył na miejsce, stwierdził zgon mężczyzny.

Śledczy pracujący na miejscu wykluczyli udział osób trzecich w tej tragedii. Ciało mężczyzny, zgodnie z decyzją prokuratora, zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. realizowane są ustalenia dotyczące dokładnych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Mierzysz się z depresją lub ktoś potrzebuje pomocy? Zadzwoń

Policjanci przypominają, aby nie być obojętnym i reagować w przypadku osób, które chcą lub planują popełnić samobójstwo. Czasami zwykła rozmowa, wysłuchanie, poczucie obecności bliskiej osoby może go odwieźć od myśli samobójczych.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, iż życie i zdrowie osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Natomiast jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, iż możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 (całodobowy) – Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 (całodobowy) – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 (całodobowy) – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 (całodobowy) – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 – Numer alarmowy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia
Idź do oryginalnego materiału