Spożywali alkohol w Parku Traugutta. Podczas legitymowania policja znalazła coś znacznie gorszego

2 godzin temu

Zdradziły go nerwy i zapach

Do interwencji doszło w niedzielę, 21 czerwca, w rejonie Parku Traugutta w Kutnie. Policjanci pełniący służbę ponadnormatywną zauważyli dwóch mężczyzn, którzy wbrew przepisom spożywali alkohol w miejscu objętym zakazem. Gdy mundurowi podeszli, by ich wylegitymować, okazało się, iż jeden z mężczyzn miał przy sobie...

- Podczas legitymowania funkcjonariusze zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie mężczyzn oraz wyczuwalną woń marihuany - relacjonuje młodszy aspirant Katarzyna Wasiak z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

W trakcie dalszych czynności okazało się, iż jeden z mężczyzn posiada przy sobie środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli sześć woreczków strunowych z zielonym suszem roślinnym o łącznej wadze ponad 6 gramów netto. Wstępne badanie narkotesterem jednoznacznie wykazało, iż jest to marihuana.

https://kutno.net.pl/wydarzenia/wielu-kierowcow-popelnia-ten-blad-przy-potraceniu-zwierzecia-azyl-przypomina-o-procedurach/fpwEeCH3reLKDt8YYO3t

Grożą mu 3 lata więzienia

Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszy zarzut posiadania środków odurzających zgodnie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje teraz Sąd Rejonowy w Kutnie.

Z kolei jego kolega za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym został ukarany na miejscu mandatem karnym w wysokości 100 złotych.

Jak podkreśla policja, te zatrzymania to efekt dodatkowych patroli, które na mocy porozumienia Komendanta Powiatowego Policji z Prezydentem Miasta Kutno mają dbać o spokój mieszkańców w rejonach skwerów i parków.

Idź do oryginalnego materiału