Robert J. vel "Skóra" usłyszał kolejny wyrok. Sąd nie miał wątpliwości co do kary

2 lat temu
Zdjęcie: Robert J. vel Skóra. Fot. LUKASZ GAGULSKI/East News


Robert J. vel "Skóra", który brutalnie zamordował studentkę religioznawstwa Katarzynę Z., niedawno został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. W ostatnim czasie usłyszał też kolejny wyrok, tym razem w sprawie, w której on oskarżał strażników więziennych.


W połowie września Robert J. vel "Skóra" usłyszał wyrok dożywocia za brutalne zamordowanie Katarzyny Z. i jej oskalpowanie


Jak się okazuje, zapadł też drugi wyrok, który go dotyczył. Mężczyzna złożył bowiem fałszywe zawiadomienie o przestępstwie, którego nie popełniono


Twierdził, iż strażnicy więzienni znęcali się nad nim



Portal Interia informuje, iż tym razem chodzi o oskarżenia, które mężczyzna kierował pod adresem strażników więziennych, którzy rzekomo mieli znęcać się nad nim psychicznie.

Robert J. vel "Skóra" usłyszał kolejny wyrok


Jak opisuje portal, mężczyzna twierdził, iż był nazywany "homoseksualistą", "pedałem" czy "skurwys....". Przekonywał również, iż strażnicy kazali mu m.in wstawać z łóżka bez potrzeby czy grozili użyciem siły fizycznej.

Sąd jednak nie dał temu wiary i uznał, iż mężczyzna mówi nieprawdę. Robert J. został skazany na rok więzienia, gdyż Sąd Okręgowy w Rzeszowie pod koniec października uznał, iż mężczyzna złożył fałszywe zawiadomienie o przestępstwie, którego nie popełniono.

Przypomnijmy, iż w połowie września Robert J. vel "Skóra" za brutalnie zamordowanie studentki religioznawstwa Katarzynę Z. usłyszał wyrok dożywocia.

– Uznaję za winnego, iż w nieustalonym dniu w Krakowie pozbawił życia i dokonał zdjęcia znacznej części skóry i rozczłonkowania ciała Katarzyny Z – powiedział sędzia w środę 14 września, wydając wyrok ws. "Skóry".

Eksperci twierdzą, iż morderca inspirował się filmem o tytule "Milczenie owiec". Proces Roberta J. wystartował na początku 2020 roku. Sprawa toczyła się "za zamkniętymi drzwiami".

Ostatnio Robert J. usłyszał także wyrok w sprawie zabójstwa Katarzyny Z.

Prokurator Piotr Krupiński z Małopolskiego Wydziału Prokuratury Okręgowej podkreślał podczas rozmowy z dziennikarzami, iż dowody przeciwko oskarżonemu są "bardzo mocne".

Inaczej do rozstrzygnięcia sprawy podchodził obrońca Łukasz Chojniak, który stwierdzał, iż prokuratura wyciągnęła "niewłaściwe" wnioski. Ponadto adwokat przekonywał, iż nie istnieje bezpośredni dowód, wskazujący na winę jego klienta.

Pod koniec 1998 roku Robert J. dopuścił się brutalnej zbrodni w wyniku zaburzeń preferencji seksualnych o cechach sadystycznych i fetyszystycznych. Według prokuratorskich ustaleń stosował przemoc fizyczną i psychiczną, pozbawił ofiarę wolności, podawał jej "leki psychotyczne, przeciwlękowe oraz środki zawierające jak chlorek potasu".


Według aktu oskarżenia, Katarzyna Z. była duszona łańcuchem, kopana, bita twardym narzędziem i okaleczana przy pomocy noża. Nieludzka przemoc spowodowała wiele złamań oraz ran kłutych, rąbanych i szarpanych. J. zdjął skórę z kobiety, poćwiartował zwłoki, a następnie wrzucił je do Wisły.

Mężczyzna został zatrzymany w 2017 roku na Kazimierzu w Krakowie. Nie przyznawał się do zarzucanych mu czynów, podkreślając, iż nie znał ofiary.

Idź do oryginalnego materiału