Policjanci odzyskali ładowarkę o wart. 300 tys. zł. Dwie osoby trafiły do aresztu

2 miesięcy temu

Policjanci z Iłowej zatrzymali mężczyznę i kobietę pod zarzutem kradzieży ładowarki o wartości 300 tys. zł. Maszyna została odzyskana, a podejrzani trafili do aresztu – poinformował we wtorek rzecznik lubuskiej policji podinsp. Marcin Maludy.

54-latka i 56-latek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem zagrożone karą do 10 lat więzienia. W toku czynności procesowych policjanci ustalili miejsce, gdzie ukryto skradziony sprzęt.

Zgłoszenie o kradzieży ładowarki wpłynęło do komisariatu w Iłowej w piątek (22 września). Maszynę o wartości 300 tys. zł ktoś zabrał z terenu tartaku w miejscowości Jankowa Żagańska. Była też informacja, iż pojazd jechał leśnymi drogami w kierunku wsi Witoszyn.

– We wskazany rejon natychmiast zostali skierowani policjanci. Dzięki błyskawicznie podjętym działaniom zatrzymano podejrzanych. Okazało się, iż skradzioną maszynę ukryli w lesie. Ładowarka wróciła do właściciela

– dodał rzecznik lubuskiej policji podinsp. Marcin Maludy.

CZYTAJ TEŻ:

Polecamy

LUBUSKIE

Pędził 134 km/h przez Przytoczną. Mogło się skończyć tragedią, jak w telewizyjnym spocie

25 września 2023

Policjanci międzyrzeckiej drogówki, prowadząc kontrolę prędkości w Przytocznej ujawnili skrajne naruszenie przepisów. Kierujący osobówką jechał 134 km/h na „pięćdziesiątce”. Okazało...

Czytaj więcej

Fałszywy policjant wyłudził 120 tys. zł w powiecie wschowskim

25 września 2023

Kapsuła czasu w wieży kościoła we Wschowie

22 września 2023

Policjanci odzyskali skradzione motocykle warte 200 tys. zł

20 września 2023

Poszukiwany czterema listami gończymi w rękach policjantów

18 września 2023
Idź do oryginalnego materiału