Policja weszła do mieszkania. 42-latek znęcał się nad partnerką i dzieckiem

3 miesięcy temu

42-letni mężczyzna odpowie za znęcanie się nad swoją konkubiną, znieważenie ratownika medycznego i lekarza oraz naruszenie nietykalności funkcjonariuszy policji.

Do zdarzenia doszło 6 czerwca w Kętach, w powiecie oświęcimskim. Policyjny patrol natychmiast wyruszył pod wskazany adres po otrzymaniu zgłoszenia od mieszkanki miasta.

W trakcie rozmowy z 31 – latką policjanci ustalili, iż jej partner wszczynał awantury w obecności dziecka, podczas których dopuszczał się wobec niej aktów przemocy. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Pokrzywdzona została objęta pomocą w ramach procedury Niebieska Karta - przekazała Małgorzata Jurecka z biura prasowego oświęcimskiej policji.

42-letni mężczyzna od roku dopuszczał się przemocy wobec swojej partnerki i wszczynał awantury w obecności dziecka. Policjanci pionu kryminalnego zebrali dowody na jego winę.

Zatrzymany został on doprowadzony do prokuratury w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzuty. We wtorek (7.06 ) zatrzymany trafił do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Sędzia, mając na względzie potrzebę ochrony ofiary przemocy, orzekł środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, policyjnego dozoru i zakazu kontaktu z pokrzywdzoną.

Za przestępstwo znęcania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, zniewaga – do jednego roku, a za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych – 3 lata pozbawienia wolności.

Idź do oryginalnego materiału