Podejrzany o kradzież ukrywał się w jaskini hazardu

19 godzin temu

Współpraca funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim i Krajowej Administracji Skarbowej we Wrocławiu doprowadziła do zatrzymania podejrzanego o kradzież oraz likwidacji nielegalnego kasyna w Lwówku Śląskim.

KAS nie ogranicza się jedynie do działań kontrolnych. Regularnie prowadzone są cykliczne akcje edukacyjne pod hasłem „Hazard – nie daj się wciągnąć”. W ramach tej inicjatywy organizowane są spotkania w szkołach, warsztaty oraz wykłady, podczas których młodzi ludzie mogą się dowiedzieć, jakie konsekwencje niesie za sobą hazard, a także jak rozpoznać i unikać zagrożeń związanych z tym zjawiskiem. W ubiegłym roku pracownicy i funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej KAS przeprowadzili 27 spotkań w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, w których uczestniczyło ponad 2730 uczniów.

Mimo to nielegalny hazard kwitnie. Co jakiś czas pojawiają się nowe, nielegalne kasyna. Jedno z takich działało w stolicy powiatu lwóweckiego. Na jego ślad trafili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, którzy wykonywali czynności związane z ustaleniem miejsca przebywania podejrzanego o kradzież samochodowej przyczepki.

Gdy się okazało, iż podejrzany mężczyzna przebywa w lokalu, w którym mogą znajdować się także nielegalne automaty do gier hazardowych, mundurowi powiadomili kolegów z Krajowej Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Całe zdarzenie miało miejsce niespełna dwa tygodnie temu. Jak przyznaje młodszy aspirant Olga Łukaszewicz oficer prasowa KPP w Lwówku Śląski, w wytypowanym lokalu zatrzymano 44- letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o kradzież przyczepki samochodowej. Natomiast funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej zarekwirowali cztery automaty do gier hazardowych.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach lub punktach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Ponadto za posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grozi też kara do 100 tysięcy złotych już za jedną maszynę. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych sprzętów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są umieszczane.

Jak wskazuje KAS, nielegalny proceder można zgłosić dzwoniąc anonimowo pod numer 800-060-000.

Idź do oryginalnego materiału