Podejrzani o bójkę Kolumbijczycy zatrudnieni na budowie Olefiny III w Płocku

2 dni temu

Na podstawie dotychczas zgromadzonych dowodów, prokuratura potwierdziła, iż obywatele Kolumbii, zatrzymani po incydencie z bójką, przebywają legalnie w Polsce. Jak wynika z informacji, posiadają oni polskie numery PESEL i są zatrudnieni przy konstrukcji obiektu Olefiny III, znajdującego się na terenie płockiego zakładu produkcyjnego firmy Orlen.

Prokurator Policiewicz wyjaśnił, iż w świetle zarzutów o posiadanie substancji narkotycznych, obaj obywatele Kolumbii przyznali się do winy. Odmówili jednak złożenia dodatkowych wyjaśnień. Drugi z zarzutów – jazdy samochodem pod wpływem alkoholu – przedstawiono młodszemu z nich, który kierował mazdą tuż przed incydentem. Badania wykazały blisko promil alkoholu w jego organizmie.

Po incydencie z Kolumbijczykami, policja poinformowała, iż zgłoszenie o naruszeniu porządku publicznego na jednej z ulic Płocka, gdzie znajdują się popularne kluby i restauracje, nadeszło od operatora monitoringu Straży Miejskiej.

Opisując przebieg wydarzeń, płocka Straż Miejska zaznaczyła, iż operator monitoringu zauważył samochód jadący bez włączonych świateł. Nagle pojazd ten zatrzymał się, a z niego wysiedli kierowca i pasażer. niedługo potem doszło do bójki między kilkoma mężczyznami, którzy już wcześniej znajdowali się na ulicy.

Podczas eskalacji konfliktu, jeden z uczestników zajścia wyjął z bagażnika samochodu przedmiot przypominający maczetę lub długi nóż i zaczął wymachiwać nim w stronę innych osób – podkreśliła w swoim komunikacie Straż Miejska w Płocku.

Po incydencie w sieci pojawił się krótki film dokumentujący część zdarzeń na jednej z płockich ulic przed przybyciem policji. Na jednym z ujęć widać mężczyznę, który biegnie z długim nożem w stronę stojącej grupy młodych ludzi. Kiedy grupa zaczyna uciekać, jeden z mężczyzn rzuca metalowym koszem w kierunku napastnika.

Zgodnie z art. 158 Kodeksu karnego, osoby biorące udział w bójce lub pobiciu, które stwarzają bezpośrednie ryzyko utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub poważnego rozstroju zdrowia, podlegają karze do 3 lat pozbawienia wolności.

Idź do oryginalnego materiału