Piracka jazda skończyła się dla 38-latka gigantycznym mandatem i zabranym prawym jazdy

11 godzin temu

Taka prędkość na tym odcinku, to "osiągnięcie"

Do zatrzymania 38-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego przez patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu doszło na ulicy Kościańskiej w Kunowie.

- Mężczyzna w obszarze zabudowanym przemieszczał się z prędkością 141 kilometrów na godzinę - informuje młodszy aspirant Marel Balczyński, zastępca rzecznika prasowego KPP w Gostyniu.

Dostał "pełen pakiet": mandat, punkty i zabrane "prawko"

W związku z rażącym przekroczeniem prędkości kierujący ukarany został mandatem karnym w kwocie 5000 zł i 15 punktów karnych. Skąd tak surowa kara? Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, iż 38-latek jest drogowym recydywistą.

- Jest to kolejne tego typu wykroczenie popełnione przez kierującego w okresie ostatnich dwóch lat - dodaje M. Balczyński.

Za popełnione wykroczeni gostyńscy policjanci zatrzymali także prawo jazdy 38-latka.

KLIKNIJ ZDJĘCIE, żeby PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ

https://gostynska.pl/k/wiadomosci
Idź do oryginalnego materiału