Mazowsze. Bezzałogowy statek powietrzny nagrywał przejazdy kolejowe

2 godzin temu

Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

W ramach działań prewencyjnych policjanci przy wsparciu funkcjonariusza z KWP Radom, operatora bezzałogowego statku powietrznego, przeprowadzili kontrolę na kilku przejazdach kolejowo-drogowych na terenie powiatu sierpeckiego.

Taki monitoring pozwolił na skuteczne wychwycenie wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami.

- Przejazdy kolejowe, zwłaszcza niestrzeżone, są miejscami gdzie chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Dlatego funkcjonariusze skupili się na obserwacji zachowań kierujących i zwracali szczególna uwagę na niestosowanie się do znaku „STOP” oraz omijanie zapór - podkreśla st. asp. Katarzyna Krukowska z KPP w Sierpcu.

Akcja trwała dwie godziny. Jakie są rezultaty? Policjanci ujawnili 8 przypadków naruszenia przepisów. Pięciu kierowców zostało ukaranych mandatami, jeden z uczestników ruchu został pouczony, policjanci skierowali też wniosek o ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze przypominają o przestrzeganiu obowiązujących przepisów i zachowaniu szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

Idź do oryginalnego materiału