Pijany 58-latek kierował samochodem. Zajechał do znajomych, a oni wezwali policję

mylomza.pl 1 miesiąc temu
Policjanci zatrzymali 58-latka podejrzanego o jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wpadł, bo pijany odwiedził znajomych i awanturował się. Mieszkaniec gminy Piątnica stracił prawo jazdy, a noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności. Łomżyńscy policjanci zatrzymali 58-latka podejrzanego o jazdę pod wpływem alkoholu.


- Jak ustalili mundurowi mieszkaniec gminy Piątnica, wracając do domu, zajechał do znajomych. Gdy ci wyczuli od niego alkohol i zwrócili mu uwagę, iż kieruje w takim stanie, wywiązała się awantura. Wtedy też, kobieta o całej sytuacji powiadomiła łomżyńskich policjantów - poinformowała Komenda Miejska Policji w Łomży.


Po zbadaniu przez funkcjonariuszy na zawartość alkoholu okazało się, iż 58-latek ma blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Już usłyszał zarzut kierowania pod wpływem alkoholu, stracił też swoje prawo jazdy. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina: Jazda pod wpływem alkoholu to brak odpowiedzialności, a każdy nietrzeźwy kierowca na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.
Idź do oryginalnego materiału