Nowość! 37-letnia Bułgarka sprzedawała w Malborku podrobione torebki

wbijamszpile.pl 2 miesięcy temu

Malborscy kryminalni z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej dokonali interesującego odkrycia na jednym z lokalnych stoisk handlowych. Na bazie zdobytych informacji przeprowadzili kontrolę, która potwierdziła podejrzenia – na stoisku oferowano do sprzedaży torebki z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Podczas kontroli funkcjonariusze zabezpieczyli 26 torebek, które były wyraźnie imitacjami produktów luksusowych marek, takich jak Chanel, Louis Vuitton czy Gucci. Sprzedawczynią okazała się być 37-letnia obywatelka Bułgarii. Kobieta została natychmiast zatrzymana przez policję i przewieziona do aresztu.

Z policyjnych ustaleń wynika, iż 37-latka od pewnego czasu prowadziła nielegalny proceder, świadomie wprowadzając do obrotu podrobione towary. Po zatrzymaniu usłyszała zarzuty związane z naruszeniem prawa własności intelektualnej, co w Polsce może skutkować karą grzywny, ograniczeniem wolności, a choćby pozbawieniem wolności do lat 2.

Podrobione torebki – poważny problem

Obrót podrobionymi towarami to problem, który dotyka nie tylko samych konsumentów, ale również producentów oryginalnych produktów. Podróbki nie tylko naruszają prawa autorskie i znaki towarowe, ale również często są znacznie gorszej jakości, co może wprowadzać w błąd kupujących i narażać ich na straty finansowe.

Walka z przestępczością gospodarczą jest jednym z priorytetów malborskiej policji. Funkcjonariusze regularnie kontrolują lokalne targowiska i punkty handlowe, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się podrobionych produktów. Zabezpieczenie 26 torebek jest znaczącym sukcesem i stanowi ostrzeżenie dla innych, którzy rozważają wprowadzanie do obrotu fałszywych towarów.

37-letnia Bułgarka sprzedawała w Malborku podrobione torebki (FOTO: KPP Malbork)

Edukacja i świadomość

Policja apeluje do mieszkańców Malborka, aby byli czujni i zgłaszali wszelkie podejrzenia dotyczące sprzedaży podrobionych produktów. kooperacja społeczności lokalnej z funkcjonariuszami może znacznie przyczynić się do ograniczenia tego procederu.

Pamiętajmy, iż kupując oryginalne produkty, wspieramy uczciwych producentów i przyczyniamy się do utrzymania wysokiej jakości towarów na rynku. Podrobione produkty mogą kusić niższą ceną, ale często są to pozorne oszczędności, które niosą za sobą wiele ryzyk.

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Idź do oryginalnego materiału