Niemal 70 proc. pacjentów przyjmowanych poza kolejnością. Sprawa trafiła do prokuratury

1 godzina temu

W Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prawie 70 proc. pacjentów było przyjmowanych poza kolejnością, wynika z kontroli przeprowadzonej w placówce przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

NFZ nałożył na placówkę prawie 300 tys. zł. kary. Szpital został za to ukarany kolejny raz. Sprawa trafiła do prokuratury.

Kontrola obejmowała okres od października 2023 r. do 30 czerwca 2024 r. NFZ ustalił, iż lista oczekujących była prowadzona z naruszeniem przepisów prawa, a świadczenia były udzielane niezgodnie z kolejką oczekujących.

Rzecznik NFZ Jakub Gołąb powiedziałże z oficjalnych dokumentów, które analizuje NFZ nie wynika, którzy specjaliści traktowali pacjentów priorytetowo. O sprawie została powiadomiona także Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

Rzecznik zauważył, iż szpital został ukarany za to samo po raz drugi. Poprzednia kara została nałożona w 2022 roku, wynosiła ok 50 tys. zł. Kontrola wówczas także wykazała, iż 70 proc pacjentów jest przyjmowanych poza kolejnością.

Idź do oryginalnego materiału