Nielegalna migracja, narkotyki i pseudokibice - wspólna akcja śląskiej Policji i Straży Granicznej

4 godzin temu
Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców, wspólnie z funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali kolejnych 6 osób zaangażowanych w proceder organizowania nielegalnej migracji oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Przeprowadzone w województwie śląskim oraz małopolskim działania operacyjno-śledcze i połączona z wymianą informacji kooperacja koordynowana przez Europol, pozwoliła w części na likwidację jednego z najpopularniejszych szlaków przerzutu migrantów z Bliskiego Wschodu do Europy oraz wpłynęła na uszczelnienie granic zewnętrznych strefy Schengen.
Idź do oryginalnego materiału