Nasz kolega na podium 46. Maratonu Warszawskiego

nszzp.pl 2 godzin temu

Bieganie maratonów to jedno z najbardziej wymagających wyzwań, jakie może podjąć sportowiec, a każdy, kto decyduje się pokonać dystans 42 kilometrów, potrzebuje nie tylko wyjątkowej kondycji fizycznej, ale i niesamowitej siły mentalnej. W świecie biegów długodystansowych jest wielu zawodników, którzy z pasją i determinacją przekraczają swoje granice na każdym etapie przygotowań i podczas samych zawodów. Jednym z takich sportowców jest Grzegorz Kaczmarski, funkcjonariusz i Wiceprzewodniczący Zarządu Terenowego  NSZZ Policjantów OPP Rzeszów.

Pod koniec września ponad 8000 zawodniczek i zawodników stanęło na linii mety 46. Maratonu Warszawskiego, jednej z najbardziej prestiżowych imprez biegowych w naszym kraju. Grzegorz Kaczmarski ukończył bieg z czasem 2:49:12 sekund i zajął 3 miejsce w kategorii służb mundurowych (w kategorii open zajął świetne 83 miejsce).

Do biegania skłoniło mnie to aby dbać o swoją sprawność fizyczną. Wcześniej przez około 20 lat grałem w piłkę nożną w amatorskich klubach. Przygodę z bieganiem rozpocząłem w 2014 roku, ale tak naprawdę od 2018 roku zacząłem poważniej interesować się tematyką biegania. Wiązało się to z lepszą efektywnością treningów a potem z osiąganymi wynikami- dodaje Grzesiek Kaczmarski.