Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG odmówili wjazdu 4,2 tys. cudzoziemcom, którzy nie spełniali warunków wjazdu. Na przejściu granicznym w Medyce wykryto troje Mołdawin, którzy mieli zakazy wjazdu i aby wjechać do UE postanowili zmienić dane osobowe.
W sobotę (20 czerwca) do odprawy na wjazd do Polski w Medyce zgłosiło się m.in. troje obywateli Mołdawii. To dwie kobiety i mężczyzna w wieku od 22 do 38 lat. W wyniku szczegółowej weryfikacji w dostępnych bazach danych strażnicy graniczni ustalili, iż cudzoziemcy mają zmienione nazwiska. Co więcej, ich poprzednie dane osobowe widnieją w europejskiej bazie SIS i odnoszą się do osób, które są niepożądane na terytorium EU – należy odmówić im wjazdu. Wpisu dokonały władze Niemiec. Obcokrajowcy usłyszeli zarzuty usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy. Nie przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. W ich sprawach zostaną skierowane akty oskarżenia do sądu. Tymczasem funkcjonariusze SG wydali im decyzje o odmowie wjazdu i skierowali z powrotem na Ukrainę.
Od początku 2026 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia odmówili już wjazdu ponad 4,2 tys. cudzoziemcom. Najwięcej, bo ponad 2 tys. osób wykorzystało już dopuszczalny czas pobytu w UE, a ponad 1,3 tys. cudzoziemców nie posiadało wymaganych środków finansowych na pobyt.

1 dzień temu


![Uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej w Chełmie [ZDJĘCIA, FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-uroczyste-slubowanie-nowych-funkcjonariuszy-strazy-granicznej-w-chelmie-zdjecia-film-1782243811.jpg)






English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·