Mateusz i Rukola

rc.fm 2 tygodni temu

Najpierw wygrali etap wojewódzki, a teraz powalczą w krajowym finale - sierż. szt. Mateusz Skorzybót z psem Rukola z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zajął pierwsze miejsce w regionalnych eliminacjach XXI Kynologicznych Mistrzostw Polski kategorii do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Zawody realizowane są w dwóch kategoriach, oprócz wspomnianej, w której najlepszy był kaliski duet, wyłaniani są finaliści w kategorii do wyszukiwania zapachów narkotyków. Tutaj pierwsze miejsce zajęli sierż. szt. Rafał Bródka z psem Muszla reprezentujący Komendę Miejską Policji w Poznaniu, drugie miejsce zajął asp. Przemysław Zaleśny z psem Nitra z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, a na trzecim miejscu znalazł się st. sierż. Artur Kłobus z psem Sarma (z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

na fot.: kaliscy policjanci po odebraniu wyróżnień

W finale Kynologicznych Mistrzostw Policji poszczególne województwa mogą reprezentować zdobywcy pierwszych miejsc w każdej z kategorii, więc w zawodach zaplanowanych między 16 a 18 września w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach w terminie 16-20 września zobaczymy kaliszanina.

na fot.: finaliści wojewódzkiego etapu Kynologicznych Mistrzostw Polski

Przed wyjazdem laureaci szczebla wojewódzkiego spotkali się z marszałkiem Markiem Woźniakiem, który wręczył policjantom wyróżnienia, za wyniki w etapie regionalnym.