Sopot. Ciepły, letni dzień. Mama Iwony Wieczorek przemierza drogę swojej córki, która zaginęła nad ranem 17 lipca 2010 r., wracając do domu z sopockiego klubu, gdzie bawiła się ze znajomymi. Tajemnica jej zaginięcia jest od 13 lat obecna w mediach i porusza Polaków. Tak zaczyna się dokument „Dzieciństwo Iwony Wieczorek”, który już od dzisiaj można oglądać na platformie Vodylla.pl
Twórców filmu, R.D.F. Entertainment, właściciela VODYLLI, zainspirował fakt, iż ludzie żyją sprawą osoby, którą znają wyłącznie z kilku ostatnich godzin. Postanowili przedstawić historię Iwony Wieczorek od narodzin do tragicznej nocy, korzystając z wiedzy kogoś, kto wie o niej najwięcej – mamy zaginionej dziewczyny, która od lat walczy o wyjaśnienie tej tajemnicy.
„Jak się urodziła była prześliczna. Miała czarne, krótkie loki, lubiła schabowego z mizerią i ziemniakami. Chciała być bardzo dorosła, ale była jeszcze bardzo dziecinna…” – mówi mama Iwony Wieczorek w dokumencie. Opowiada też o strasznych chwilach tuż po zaginięciu córki, rozpaczliwym poszukiwaniu prawdy przez lata i o żałobie, która jej nie opuszcza. Na pytanie Angeliki Swobody, dziennikarki, która towarzyszyła mamie w tej podróży: „Co by Pani dała, by się dowiedzieć, co się stało?” – odpowiada: „Proszę Pani. Wszystko.”
W filmie pojawiają się również osoby współpracujące z mamą. Janusz Szostak, zmarły w 2021 r. dziennikarz śledczy, który przedstawił swoje śledztwo i hipotezy dotyczące przebiegu zdarzeń. Prywatny detektyw, Arkadiusz Andała, ocenia policyjne śledztwo, odwołując się do swojej wiedzy i doświadczenia. Dr hab. Jacek Wasilewski, medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego, tłumaczy, dlaczego sprawa Iwony Wieczorek jest najbardziej medialną spośród wszystkich historii zaginięć w Polsce. Trzech rozmówców. Trzy punkty widzenia.
Premiera filmu, która odbyła się 25 maja, przywołała ogromny ból mamy i 13 letnią niemoc poszukiwań odpowiedzi na pytanie – co się stało tamtej nocy.
Film dokumentalny „Dzieciństwo Iwony Wieczorek” można oglądać na platformie streamingowej VODYLLA od – 26 maja.