Sytuacja miała miejsce we wtorek 22 lipca. Po informacji od rodziny, policjanci natychmiast wyruszyli, by odnaleźć 29-latka.
- Z uwagi na to, iż mężczyzna mógł przebywać w rejonie Wisły, działania wymagały dużej koordynacji, zaangażowania i szczegółowego rozpoznania terenu. Po licznych ustaleniach i analizie zebranych informacji policjanci trafili na trop mężczyzny. Istniało duże prawdopodobieństwo, iż płocczanin może przemieszczać się po zarośniętym terenie wzdłuż rzeki - przekazuje podkom. Monika Jakubowska, oficer prasowa płockiej policji.
Trop okazał się prawdziwy. Na szczęście, mężczyzna został odnaleziony i przekazany pod opiekę medyczną.
- To kolejna interwencja która pokazuje, iż codzienna służba policjantów to nie tylko walka z przestępczością, ale także realna pomoc i ratowanie ludzkiego życia - dodaje oficer prasowa.
Telefony wsparcia
Apelujemy: nie bójcie się szukać pomocy. Nie jesteście sami. o ile zauważycie, iż ktoś z waszych bliskich znajduje się w trudnej sytuacji - reagujcie. Osoby w kryzysie psychicznym mogą liczyć na wsparcie i kontakt z osobami, które pomogą go przezwyciężyć. Życie warte jest rozmowy.
800 70 2222 - Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym (całodobowo 7 dni w tygodniu),
116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (całodobowo 7 dni w tygodniu),
116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych (całodobowo 7 dni w tygodniu),
800 121212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
800 108 108 - Wsparcie dla osób po stracie bliskich (będących w żałobie) - od poniedziałku do piątku od 14:00 do 20:00
112 - Numer alarmowy w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia