Legnica: Kierowca potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. Grozi mu choćby 12 lat więzienia

1 miesiąc temu
Legnica: Kierowca potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. Grozi mu choćby 12 lat więzienia, fot. Policja Dolnośląska

Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia

W niedzielę 21 kwietnia o godzinie 11:00 dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał doniesienie o mężczyźnie leżącym w rowie przy drodze niedaleko wsi Rogoźnik. Nie wykazywał on żadnych oznak życia. Natychmiast wezwano pomoc. Na podstawie pozostawionych na miejscu zdarzenia części pojazdu, a także obrażeń widocznych na ciele mężczyzny, można było stwierdzić, iż brał on udział w wypadku drogowym.

Podejrzanego kierowcę udało się uchwycić w powiecie jaworskim. 27-latek został namierzony dzięki szybkim działaniom policjantów.

Grozi mu 12 lat więzienia

W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pobrano mu krew na dalsze badania. Policjanci zabezpieczyli również uszkodzony samochód marki Renault Laguna, który również wskazywał na uczestnictwo w wypadku.

Aktualnie policjanci, pod nadzorem prokuratora, prowadzą dalsze czynności w celu ustalenia szczegółowego przebiegu zdarzenia. Warto przypomnieć, iż kierowca, który opuścił miejsce wypadku, podlega surowszej karze. Sąd może w takiej sytuacji orzec choćby karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Idź do oryginalnego materiału