Pomimo, że trzy z czterech obszarów zostały ocenione pozytywnie, Krajowy Komitet Protestacyjny NSZZ Policjantów nie zaakceptował najnowszej wersji Porozumienia. Głównym powodem są niejasności wokół gwarancji dotyczącej reformy systemu uposażeń.
12 lutego 2025 r. w Warszawie obradował Krajowy Komitet Protestacyjny NSZZ Policjantów. Ocenie poddano cztery obszary, które w świetle Porozumienia mają zostać objęte reformą. Chodzi o wprowadzenie nowego świadczenia mieszkaniowego, naprawę systemu uposażeń, a konkretnie o zapewnienie środków przeznaczonych na sfinansowanie rozwiązań opracowanych zarówno przez Komendanta Głównego Policji, jak i Zarząd Główny NSZZ Policjantów, o wdrożenie Karty Mundurowej oraz reformę systemu opieki zdrowotnej opartej na placówkach nadzorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Chociaż trzy z czterech obszarów nie budziły większych zastrzeżeń, Krajowy Komitet Protestacyjny NSZZ Policjantów ostatecznie nie zatwierdził najnowszej wersji Porozumienia, postanawiając wystąpić do Ministra o udzielenie jednoznacznych gwarancji w sprawie środków pozwalających na modernizację uposażeń policjantów w ramach nowego programu modernizacji.
W skierowanym do Ministra piśmie, Krajowy Komitet Protestacyjny zwrócił się również o niezwłoczne przekazanie najnowszej wersji projektu ustawy w zakresie świadczenia mieszkaniowego. W odróżnieniu od wątpliwości dotyczących środków na reformę systemu uposażeń, chodziło o niewystarczającą ilość szczegółów pozwalających na dokonanie pełnej oceny świadczenia mieszkaniowego, o które zabiega NSZZ Policjantów i które zgodnie zapowiedziami Premiera oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji ma być wprowadzone od dnia 1 lipca 2025 r.
Biuro Prasowe ZG NSZZ Policjantów