Kolejna figurka w szopce betlejemskiej uległa zniszczeniu

1 dzień temu

Czy to wina kruchości materiału, z jakiego zrobione są figurki, czy sił nadprzyrodzonych? I co trzeba zrobić, żeby uchronić pozostałe figury z szopki bożonarodzeniowej?

Miejskie szopki bożonarodzeniowe są ważnym elementem tradycji i kultury, symbolizującym narodziny Jezusa. Niestety, incydenty takie jak kradzieże czy uszkodzenia figurek podważają ich sakralny charakter i ranią uczucia religijne.

W Lwówku Śląskim akty wandalizmu stają się już pomału tradycją. Przypomnijmy, w nocy z 24 na 25 grudnia 2020 roku skradziono z niej figurkę Dzieciątka Jezus. Sprawcy zabrali rzeźbę ze żłóbka, a następnie ją zniszczyli. 23 grudnia 2023 roku zniszczona została figurka pasterza; najprawdopodobniej silny podmuch wiatru przewrócił ją, co doprowadziło do rozbicia.

W czasie Świat Bożego Narodzenia w 2024 roku, w Lwówku Śląskim doszło do kolejnego incydentu związanego z miejską szopką bożonarodzeniową. Tym razem zniszczeniu uległa figurka owieczki.

– Tak szanują pracę i pieniądze wandale w Lwówku. W tym roku nie wytrzymało choćby do Sylwestra – napisał do redakcji Lwówecki.info poirytowany czytelnik.

Aby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości, warto rozważyć wzmocnienie środków bezpieczeństwa wokół szopki, w tym zwiększenie liczby kamer monitoringu oraz częstsze patrole straży miejskiej.

Idź do oryginalnego materiału