Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego 12.06.2026

czeremcha.pl 5 godzin temu

W dniu 12 czerwca 2026 roku Wójt Gminy Czeremcha Jerzy Wasiluk wręczył, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Jubilatom, którzy obchodzili 50- lecie pożycia małżeńskiego w 2025 r.

Odznaczeni zostali Państwo:
Olesia i Józef Chromińscy,
Wiesława i Zdzisław Kopańscy,
Maria i Bazyl Łaszkiewicz,
Nadzieja i Jan Małaszewicz,
Joanna i Jan Puszkarewicz,
Maria i Józef Roszczenko,
Emilia i Aleksander Sawczuk,
Nadzieja i Aleksander Strelczuk,
Eugenia i Władysław Świętochowski,
Maria i Wiktor Tarasiuk,
Olga i Grzegorz Wasiluk.

Złote Gody były wyjątkową uroczystością poświęconą parom małżeńskim, które wspólnie przeżyły 50 lat. Jubileusz stał się okazją do wyrażenia wdzięczności i uznania dla małżonków za ich miłość, wierność, wzajemny szacunek oraz trud budowania rodzin i lokalnej społeczności.

Wydarzenie było okazją do uczczenia długiej, czasem trudnej, wymagającej poświęceń i wyrzeczeń drogi, jaką przeszły te pary małżeńskie oraz do refleksji nad wartością trwałego związku i miłości, która potrafiła przetrwać próby czasu.

Pary małżeńskie uhonorowane Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, są wzorem dla społeczności lokalnej i dla młodszych pokoleń. Pokazują, iż miłość, wzajemny szacunek i trwały związek to nie tylko romantyczne ideały, ale realna wartość, którą trzeba pielęgnować i chronić.

{phocagallery view=category|categoryid=273|limitstart=0|limitcount=0}

Idź do oryginalnego materiału