Dwóch magazynierów miało przywłaszczyć prawie 600 tysięcy złotych. Złodziejski proceder miał trwać latami

2 godzin temu

Policjanci sprawdzili każdą fakturę. Skala procedera okazała się być ogromna

Przez wiele miesięcy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzili dochodzenie związane z wyjaśnieniem sprawy przywłaszczenia mienia na szkodę jednej z firm zajmujących się sprzedażą m.in. nawozów.

- Funkcjonariusze przeanalizowali obszerną dokumentację handlową i magazynową, porównywali dane oraz weryfikowali dziesiątki transakcji. Wnikliwa praca śledcza pozwoliła na odtworzenie sposobu działania sprawców i ustalenie skali strat - informuje komisarz Monik Curyk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD ZDJĘCIEM - KLIKNIJ, żeby PRZECZYTAĆ FOTOREPORTAŻ

https://gostynska.pl/wiadomosci/sa-pierwsze-wyroki-i-kary-ile-na-aferze-mlecznej-w-spoldzielni-mleczarskiej-stracili-klienci/SQ5UApEpKjINy1Ivqh5G

Dwa magazyny, dwa powiaty, dwóch podejrzanych

Sprawa dotyczyła nieprawidłowości w dwóch magazynach należących do tej samej firmy. W efekcie zgromadzonego materiału dowodowego zarzuty usłyszało dwóch mieszkańców powiatu gostyńskiego, zatrudnionych na stanowiskach magazynierów.

Dzięki szczegółowej analizie dokumentów przekazanych przez pokrzywdzonego, policjanci przedstawili dwadzieścia jeden zarzutów 64-letniemu mieszkańcowi powiatu gostyńskiego, który pracował w magazynie na terenie powiatu śremskiego.

- Jak ustalili śledczy, mężczyzna w 2024 roku sprzedawał nawozy, a uzyskane z transakcji pieniądze wielokrotnie zatrzymywał dla siebie. Łączna wartość przywłaszczonego mienia przekroczyła 320 tysięcy złotych - relacjonuje oficer prasowa KPP Gostyń.

Sprzedawali i się nie rozliczali

https://gostynska.pl/wiadomosci/radny-nie-rozumie-po-co-nowe-motocykle-w-policji-i-samochod-operacyjny-w-strazy-nie-jest-zadowolony-ze-gmina-dofinansuje-zakup-pojazdow/yuwzINjQn2oAtDNdulOb

Podobny proceder miał mieć miejsce w drugim magazynie tej samej firmy mieszczącym się z kolei na terenie powiatu gostyńskiego.

- 66-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, działając w latach 2020–2024, również sprzedawał nawozy i nie rozliczał się z uzyskanych środków - dodaje kom. M. Curyk.

Według ustaleń policjantów ten magazynier miał przywłaszczyć w ten sposób ponad 246 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał 68 zarzutów.

Bardziej niż potencjalna "odsiadka" może ich zaboleć inna kara

Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za przywłaszczenie mienia. Grozi im:

  1. kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności,
  2. obowiązek naprawienia szkody poprzez zwrot przywłaszczonych pieniędzy.

Informacje: KPP Gostyń

KLIKNIJ GRAFIKĘ, żeby PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ

Idź do oryginalnego materiału