Drugie miejsce dla funkcjonariuszy z Katowic-Pyrzowic po rywalizacji w Białymstoku

22 godzin temu

W Białymstoku zakończyły się IV Otwarte Mistrzostwa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, w których wystartowali także funkcjonariusze Śląskiego Oddziału SG.

Zawody odbyły się w dniach 15–19 czerwca 2026 r. Ich celem było doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom znajdującym się w stanie zagrożenia życia i zdrowia.

Uczestnicy mierzyli się z zadaniami sprawdzającymi wiedzę, adekwatną ocenę sytuacji oraz skuteczność działań ratunkowych podejmowanych pod presją czasu. Zmagania ratownicze przeprowadzono na terenie Białegostoku, a także w Gródku, Michałowie, Wasilkowie i Zabłudowie.

W mistrzostwach wzięli udział funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, pełniący na co dzień służbę w Placówkach SG w Opolu oraz Katowicach-Pyrzowicach. Rywalizacja zakończyła się sukcesem zespołu z Placówki SG w Katowicach-Pyrzowicach, który zajął II miejsce w klasyfikacji końcowej.

red
źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej

Idź do oryginalnego materiału