Cykl „Domowy Kryminał”, który miał premierę w czerwcu tego roku na kanale telewizji Active Family i platformie streamingowej Vodylla, nieprzerwanie budzi emocje widzów zainteresowanych true crime.
W tym tygodniu ukaże się odcinek 83 kryminalnego talk show poświęcony jednej z największych zbrodni III Rzeczpospolitej – „łowcom skór” z łódzkiego pogotowia. Dziennikarskie śledztwo, mechanizm handlu informacjami o zgonach, bezwzględność morderców, społeczne konsekwencje relacjonuje Tomasz Patora, dziennikarz prasowy i telewizyjny, autor i współautor najważniejszych reportaży śledczych ostatnich lat. Tomasz Patora wraz z Marcinem Stelmasiakiem i Przemysławem Witkowskim zdemaskowali w styczniu 2002 r. zabójczy proceder, w który byli zamieszani lekarze, sanitariusze, kierowcy karetek, dyspozytorzy w pogotowiu i przedstawiciele zakładów pogrzebowych. W wyniku opóźniania pierwszej pomocy, stosowania niewłaściwych terapii, podawania leków takich jak pavulon zmarło w latach 90. w Łodzi prawdopodobnie co najmniej 1000 osób.
W „Domowym Kryminale” poruszane są głośne sprawy z ostatnich lat, by wspomnieć o zaginięciu Iwony Wieczorek, ,,Krwawym Tulipanie” z Kołobrzegu, zabójstwie Szymona z Będzina, zbrodni w Rakowiskach, dzieciobójstwie w podsiedleckiej wsi, historii Halszki Opfer, Tomka Komendy czy Magdy Żuk, jak i te opisywane w mediach przed dekadami: truciciel z Sosnowca, wampir z Krakowa, Kalibabka, Marchwicki i wiele innych.
Gośćmi Angeliki Swobody są uznani dziennikarze zainteresowani zagadnieniami kryminalnymi i społecznymi, autorzy reportaży i książek, jak: Ewa Winnicka, Katarzyna Surmiak-Domańska, Anna Malinowska, Aneta Bańkowska, Iza Michalewicz, Katarzyna Włodkowska, Beata Sabała-Zielińska, Magda Mielnik, Beata Biały, Magdalena Majcher… Najbardziej wstrząsające odcinki dotyczą przemocy wobec dzieci, zaniedbywanych i katowanych we własnych domach czy wykorzystywanych seksualnie przez dorosłych, także przez księży. Angelika Swoboda zaprasza do kryminalnego talk show również policyjnych negocjatorów, detektywów, psychologów, prawników i ludzi innych specjalności mających styczność na co dzień ze sprawami kryminalnymi i dramatami rozgrywającymi się blisko nas. Każdy odcinek to inny palący temat, inne trzymające w napięciu historie, jak depresja dzieci, uzależnienia od narkotyków czy hazardu, wypadki drogowe, więzienia, cyberprzestępstwa, wyłudzenia na wnuczka, wypadki podczas wakacji all inclusive. „Domowy Kryminał” jest gwarancją ogromnych emocji, ale też źródłem praktycznej wiedzy o tym, jak uchronić siebie, rodzinę i bliskie otoczenie przed utratą życia, oszczędności, domowego miru czy dobrego imienia.
O „Domowym Kryminale”
Producentem programu „Domowy Kryminał” jest R.D.F. Entertainment.
Premierowe odcinki talk show „Domowy Kryminał” mają emisje w każdą środę, czwartek i piątek o 17.00 i 22.00 na kanale telewizji Active Family i platformie streamingowej Vodylla.
Telewizja Active Family
jest dostępna w Canal+, Orange, Play i innych sieciach kablowych.
Jej nadawcą jest spółka R.D.F. Entertainment, właściciel platformy streamingowej Vodylla. Kanał telewizji Active Family znany jest z nowoczesnych formatów i odważnych programów rozrywkowych i filmów dokumentalnych.
Vodylla to tematyczna platforma streamingowa dedykowana ekscytującym filmom dokumentalnym. Na Vodylla można oglądnąć m.in. dokument „Dzieciństwo Iwony Wieczorek”. Vodylla jest platformą przeglądarkową, nie wymagającą instalacji żadnych aplikacji, dostępną pod adresem www.vodylla.pl. Użytkownicy telefonów marki Apple mogą streamingować z komórki bezpośrednio na telewizor. Płatność 19,90 zł miesięcznie za jednostanowiskową subskrypcję dokonuje się dzięki systemu płatności Przelewy 24 poprzez karty płatnicze Visa i MasterCard.
foto, źródło. Active Family