Do policji trafiły pluszowe misie. Funkcjonariusze będą przekazywać je dzieciom dotkniętym przemocą domową

22 godzin temu

Do Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu trafiło dwa tysiące maskotek. Misie będą rozdawane najmłodszym mieszkańcom województwa mazowieckiego dotkniętym przemocą domową. Na pluszakach znajduje się numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży – 116111.

Do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu trafiło dwa tysiące misiów, które zostaną przekazane 28 miejskim i powiatowym komendom garnizonu mazowieckiego.

Pluszaki otrzymają dzieci i młodzież, którzy wychowują się w rodzinach dotkniętych przemocą domową, problemem uzależnień, a także objętych procedurą „Niebieska karta”. Misie będą wręczane przez dzielnicowych podczas wizyt sprawdzających.

Na maskotkach znajduje się numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży – 116111 (infolinia jest bezpłatna) – oraz adresy stron: 116111.pl i mcps.com.pl. Są tam informacje m.in. o tym, gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach.

Programem są objęte jednostki: KPP Białobrzegi, KPP Gostynin, KPP Grójec, KPP Lipsko, KPP Łosice, KPP Maków Mazowiecki, KPP Przasnysz, KPP Sokołów Podlaski, KPP Wyszków, KPP Zwoleń, KPP Żuromin, KPP Żyrardów, KPP Węgrów, KPP Szydłowiec, KMP Radom, KMP Siedlce, KPP Garwolin, KPP Mława, KPP Pułtusk, KPP Sochaczew, KPP Przysucha, KPP Sierpc, KMP Ostrołęka, KPP Ciechanów, KPP Ostrów Mazowiecka, KMP Płock, KPP Płońsk, KPP Kozienice.

Akcja jest realizowana przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Do tej pory MCPS przekazało policjantom ponad cztery tysiące pluszaków.

„Program ochrony dzieci i młodzieży przed krzywdzeniem oraz przemocą domową” z wykorzystaniem sfinansowanych przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej maskotek, jest realizowany od 2013 roku. W poszczególnych edycjach w działania zaangażowano wszystkie jednostki Policji garnizonu mazowieckiego. W tym roku koordynatorzy zmienili nazwę Programu (poprzednia: „Program mający na celu zniwelowanie stresu u osób małoletnich dotkniętych problemem przemocy w rodzinie oraz przełamywanie barier w środowiskach związanych ze zjawiskiem, celem rozbudowy i poszerzenia chęci mówienia o przemocy”). Jednakże założenia i cele pozostają tożsame do realizowanych od 2013 r., pośród których nadrzędnym celem jest zatrzymanie krzywdzenia małoletnich i niedopuszczenie do tragicznych skutków przemocy, jakim jest skrajne zaniedbanie lub śmierć – informuje KWP Radom.

ren

Idź do oryginalnego materiału