Atak w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. Cztery osoby poszkodowane

2 godzin temu

Do ataku z użyciem ostrego narzędzia doszło w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Jastrzębiu-Zdroju w czwartek. Rzeczniczka szpitala Marcelina Twardowska poinformowała o czterech osobach poszkodowanych. Napastnik został zatrzymany.

Cztery osoby zostały poszkodowane: lekarz, pielęgniarka i dwie pacjentki

– powiedziała Marcelina Twardowska.

Zaznaczyła, iż według wstępnych informacji ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zgłoszenie o ataku służby otrzymały po godz. 18.00.

Otrzymaliśmy zgłoszenie dot. agresywnego mężczyzny, który w jednej z placówek medycznych na terenie miasta miał zaatakować pacjentów oraz personel ostrym narzędziem. Policjanci zatrzymali sprawcę

– powiedziała asp. szt. Halina Semik, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Wskazała, iż w szpitalu realizowane są czynności pod prokuratorskim nadzorem, których celem jest ustalenie przyczyn i okoliczności ataku.

Atak nożownika w szpitalu

Ministerstwo Zdrowia wydało oświadczenie, w którym podkreśliło, iż priorytetem jest ratowanie życia i zdrowia osób poszkodowanych w ataku.

Ministerstwo Zdrowia i śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia pozostaje w stałym kontakcie z urzędem wojewódzkim, dyrekcją szpitala oraz adekwatnymi służbami. Na bieżąco monitorujemy sytuację i jesteśmy gotowi zapewnić wszelkie niezbędne wsparcie

– zapewniło Ministerstwo Zdrowia.

Dodało, iż do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu-Zdroju pojechała dyrektor śląskiego oddziału NFZ Katarzyna Adamek.

Na początku czerwca Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu poinformowała o 71-letnim mężczyźnie, który groził nożem personelowi lokalnego szpitala. Jak ustalono, był on pacjentem, któremu personel zwrócił uwagę na niestosowne zachowanie. Wówczas wyjął nóż i zaczął grozić lekarzom oraz pielęgniarkom. Mężczyzna został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut kierowania gróźb karalnych wobec personelu medycznego. Objęto go dozorem policyjnym.

Polecamy

KRAJ I ŚWIAT

Afera w warszawskim szpitalu. Minister zdrowia zabrała głos

25 czerwca 2026

Chcemy zlikwidować kominy płacowe. Musimy stworzyć dialog, w którym będzie to możliwe - powiedziała minister zdrowia Jolanta Sobierańska-Grenda. Dodała, że...

Czytaj więcejDetails

Głodzili dziecko. Jest akt oskarżenia dla rodziców Helenki

25 czerwca 2026

Pijany 40-latek zaatakował ratowniczkę w szpitalu

2 czerwca 2026

Atak na personel gorzowskiego szpitala

12 marca 2026

Surowsze kary za ataki na ratowników, policjantów i strażaków. Nowe przepisy już obowiązują!

11 stycznia 2026
Idź do oryginalnego materiału