Amator graffiti zatrzymany przez legnickich policjantów

4 tygodni temu

Legniccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który farbą w spray-u pomalował przejście podziemne w centrum miasta. Dodatkowo okazało się, iż jest on sprawcą wielu kradzieży sklepowych. Teraz 23-latek odpowie przed sądem nie tylko za zniszczenie mienia, ale także za kradzieże. Grozi mu kara do 5 lat więzienia i nakaz naprawienia szkody.

Do zdarzenia doszło w środę, 19 czerwca, po godz. 17. Dyżurny legnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż jakiś mężczyzna maluje farbą po ścianach i barierce przejścia podziemnego. Policjant powiadomił najbliższy patrol.

-Mężczyzna ten już chwilę później został zatrzymany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec gminy Miłkowice. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Straty, jakie spowodował to ponad 2000 zł. W toku pracy z zatrzymanym, policjanci udowodnili mu również dokonanie w ostatnim czasie wielu kradzieży sklepowych – informuje mł. asp. Anna Tersa z legnickiej policji.

Teraz 23-latek odpowie za zniszczenie mienia i kradzieże, za co grozi kara choćby do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może również zobowiązać mężczyznę do naprawienia szkody.

Idź do oryginalnego materiału