5 obywateli Uzbekistanu pracowało nielegalnie. Kontrola w Nowym Sączu

19 godzin temu

5 obywateli Uzbekistanu pracowało nielegalnie – to efekt kontroli straży granicznej przeprowadzonej w Nowym Sączu. W wyniku przeprowadzonej weryfikacji ustalono, iż dane każdego z Uzbeków widnieją w dostępnych systemach teleinformatycznych Straży Granicznej, z dyspozycją wydania decyzji o zobowiązaniu do powrotu.

Cudzoziemcy we wcześniejszym okresie nielegalnie wykonywali pracę w branży budowlanej – nie posiadali wymaganego przepisami zezwolenia na pracę.

Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej wydał wobec każdego z 5 obywateli Uzbekistanu decyzję o zobowiązaniu do powrotu wraz z rocznym zakazem ponownego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i innych państw obszaru Schengen.

Idź do oryginalnego materiału