11-latek postrzelił dwóch 13-latków

2 miesięcy temu

11-letni chłopiec wyciągnął broń z niezamkniętego schowka w aucie swojej matki i postrzelił dwóch 13-latków w następstwie sprzeczki, która rozpoczęła się podczas treningu piłki nożnej Pop Warner w Apopka na Florydzie.

Chłopiec oddał jeden strzał trafiając jednego nastolatka w ramię, a drugiego w tułów – powiedział szef policji Apopka Mike McKinley podczas konferencji prasowej. Nagranie z monitoringu pokazuje, iż obaj nastolatkowie uciekali przed chłopcem, gdy padł strzał. Stan obu nastolatków jest stabilny.

Strzelanina została zgłoszona około godziny 20:18, a funkcjonariusze przybyli na miejsce około cztery minuty później. Funkcjonariusze odebrali dziecku broń i został on zatrzymany. Chłopiec został później oskarżony o usiłowanie zabójstwa drugiego stopnia i umieszczony w ośrodku dla nieletnich. Matka chłopca może zostać oskarżona o wykroczenie drugiego stopnia za pozostawienie niezabezpieczonej broni.

“Jako społeczeństwo musimy się nad tym zastanowić. Widzimy to teraz cały czas” – powiedział McKinley. “To wstyd. Nikt nie chce aresztować 11-latka w żaden sposób”.

McKinley dodał, iż wszelkie dodatkowe zarzuty będą zależały od systemu sądowego. Dochodzenie jest w toku.

Apopka znajduje się około 20 mil na północny zachód od Orlando na Florydzie.

Idź do oryginalnego materiału