Zziębnięty i leżący na śniegu mężczyzna cudem uniknął śmierci. Policjanci uratowali go przed wychłodzeniem

2 godzin temu
Zdjęcie: Policja przeczesuje pustostany. Trwa szukanie osób narażonych na wychłodzenie | fot. Policja


Mundurowi z Posterunku Policji w Żółkiewce zapobiegli tragedii, ratując nietrzeźwego i zziębniętego mężczyznę leżącego na śniegu. Ich szybka reakcja uratowała życie 43-latka. Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby narażone na wychłodzenia – brak bierności może uratować życie.

O krok od tragedii – policjanci uratowali 43 latka

Zima to czas, w którym niskie temperatury mogą stanowić śmiertelne zagrożenie dla osób samotnych, starszych czy nietrzeźwych. Dzięki czujności dzielnicowych z Posterunku Policji w Żółkiewce, asp. szt. Konrada Walkiewicza oraz asp. szt. Sławomira Brożka, udało się jednej takiej tragedii.

Policja przeczesuje pustostany. Trwa szukanie osób narażonych na wychłodzenie | fot. Policja

To miała być rutynowa kontrola w miejscu zamieszkania

Wczoraj, podczas rutynowej kontroli miejsc, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie, policjanci odwiedzili samotnie mieszkającego 43-letniego mężczyznę w gminie Rudnik. Na miejscu zastali go leżącego na ziemi – był bardzo zziębnięty i pod wpływem alkoholu. Pozostanie na mrozie mogło zakończyć się dla niego tragicznie.

Gdyby nie wizyta mundurowych mężczyzna pozostając w takim stanie na zewnątrz mógłby nie przeżyć nocy. Dzięki ich działaniom życie 43-latka zostało uratowane.

Policja przeczesuje pustostany. Trwa szukanie osób narażonych na wychłodzenie | fot. Policja

Widzisz osoby potrzebujące? – reaguj

Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby, które mogą potrzebować pomocy:

  • Jeśli zauważysz kogoś leżącego na śniegu, śpiącego na ławce lub w pustostanie, zareaguj.
  • Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112, aby uratować czyjeś życie.
  • Zwróć uwagę na samotnie zamieszkałych sąsiadów i bliskich – czasem choćby krótka rozmowa może wskazać, czy potrzebują wsparcia.

Czy kiedykolwiek pomogłeś osobie w trudnej sytuacji zimą? Podziel się swoją historią w komentarzu lub udostępnij artykuł, aby przypomnieć innym o tym, jak ważne jest pomaganie!

Idź do oryginalnego materiału