Zdewastowali fotoradar na Parkside Drive

bejsment.com 2 godzin temu

Znany fotoradar w Toronto, który od początku swojego funkcjonowania trzy lata temu “wyprodukował” dla miasta zarobek dziesiątków milionów dolarów, na razie nie działa. Powodem jest celowe uszkodzenie przez grupę wandalów.

Legendarne urządzenie na Parkside Drive zostało zniszczone w miniony weekend. Wandale przecięli metalowy słupek, na którym był zamontowany fotoradar.

Rezydenci odkryli zniszczenie fotoradaru trzy dni po tym, jak Rada Miejska Toronto zagłosowała za gruntowną przebudową Parkside Drive. Planem jest przekształcenie tej drogi w tzw. “kompletną ulicę” mającą lepiej obsługiwać kierowców, rowerzystów i pieszych.

W reakcji na akt wandalizmu, lokalna grupa społeczna Safe Parkside opublikowała oświadczenie wyjaśniające, iż pomimo reputacji urządzenia jako pierwszego fotoradaru w Toronto nie uchroniło to go przed zniszczeniem. “Ktoś poświęcił czas i energię, aby przeciąć metalowy słupek fotoradaru, co spowodowało jego upadek” – napisali.

Safe Parkside zwróciło uwagę, iż incydent nastąpił tuż po tym, jak miasto zdecydowało o przebudowie ulicy, z priorytetem bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników drogi, poprzez usunięcie jednego z pasów ruchu i instalację pasa rowerowego.

Do tej pory, fotoradar na Parkside Drive spisał 63 633 przekroczenia prędkości, przynosząc miastu szacunkowo 6.808,73 mln dolarów opartych na średnim koszcie mandatu w wysokości 107 dolarów. Urządzenie zostało zainstalowane w 2021 roku, po śmiertelnym wypadku pieszego na Parkside.

Pomimo działań miasta w celu poprawy bezpieczeństwa w tej dzielnicy, przez cały czas doszło tam do kolejnych trzech śmiertelnych wypadków od momentu instalacji fotoradaru. Bezpieczeństwo na tej ulicy jest przez cały czas zagrożone z powodu nadmiernej prędkości i nieodpowiedzialnej jazdy” – ostrzega Safe Parkside.

To tylko jeden z wielu podobnych incydentów związanych z niszczoniem fotoradarów w Toronto. Wściekli kierowcy uszkadzali fotoradary na różne sposoby, od przewracania do natryskiwania farbą. Na jednym z urządzeń napisano choćby słowo “nie”.

Idź do oryginalnego materiału