

Policjanci z Komisariatu Policji w Serocku zakończyli przestępczy proceder małżeństwa seniorów. 70-letnia kobieta i jej 75-letni mąż przez kilka miesięcy regularnie okradali jeden z lokalnych marketów. Łącznie usłyszeli zarzuty za 19 kradzieży. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd.
Funkcjonariusze z Serocka pracowali nad sprawą serii kradzieży w jednym z marketów na terenie gminy Serock. Jak ustalili śledczy, przestępczy proceder trwał od listopada 2025 roku do stycznia 2026 roku. Sprawcy działali według stałego, z góry określonego schematu. W krótkich odstępach czasu regularnie odwiedzali placówkę handlową, po czym wynosili towar, omijając kasy. W toku postępowania policjanci doliczyli się, aż dziewiętnastu takich czynów. Właściciel sklepu oszacował łączną wartość skradzionego mienia na kwotę blisko 1300 złotych. Skrupulatna praca operacyjna i dochodzeniowa serockich policjantów doprowadziła do wytypowania oraz zatrzymania osób odpowiedzialnych za te przestępstwa. Ku zaskoczeniu wielu, sprawcami okazało się starsze małżeństwo mieszkające na terenie gminy. Oboje zostali zatrzymani. Zgromadzona przez funkcjonariuszy dokumentacja trafi teraz do sądu, który oceni zachowanie małżonków. Za kradzież grozi im odpowiedzialność karna. Dalsze postępowanie w tej sprawie szczegółowo prowadzi Komisariat Policji w Serocku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.
podkom. Agata Halicka/mk
Post Zatrzymano małżeństwo seniorów, którzy z dyskontu zrobili sobie „darmowy sklep” – wpadli po kilkunastu kradzieżach! pojawił się poraz pierwszy w Wirtualne Legionowo.

1 godzina temu










English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·