Zatrzymali złodzieja samochodu na gorącym uczynku

2 godzin temu
Zdjęcie: Zatrzymali złodzieja samochodu na gorącym uczynku


Sierż. szt. Aleksandra Bardońska i st. sierż. Patryk Lisiecki z Rewiru Dzielnicowych mławskiej komendy policji zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja samochodowego. Złodziej wybił szybę w audi, włamał się do pojazdu i próbował go ukraść. Chwilę później mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymali złodzieja samochodu na gorącym uczynku

Do zdarzenia doszło na terenie dzielnicy Mława-Wólka. Mławscy policjanci otrzymali zgłoszenie, dotyczące podejrzanego zachowania mężczyzny, szarpiącego za klamki zaparkowanych pojazdów.

– W chwilę później na miejscu podanym w zgłoszeniu był już patrol dzielnicowych. Policjanci zauważyli wybitą szybę w audi, a za kierownicą tego pojazdu mężczyznę w czarnych rękawiczkach, manipulującego przy stacyjce pojazdu. Zaskoczony przez policjantów złodziej w chwilę później miał już na rękach kajdanki, został zatrzymany na gorącym uczynku. Miał ze sobą torbę narzędziową oraz pojemnik z paliwem. Zatrzymanym okazał się 50-letni mieszkaniec gminy Łomianki. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania przez prokuratora usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży pojazdu. Mężczyzna był już wcześniej notowany. Wczoraj (15.10), na wniosek prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Mławie został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu wieloletnia kara pozbawienia wolności. realizowane są dalsze czynności policji i prokuratury – informuje asp. szt. Anna Pawłowska/KPP w Mławie.

Dzięki społecznej reakcji oraz natychmiastowej interwencji dzielnicowych kradzież pojazdu została udaremniona a sprawca zatrzymany.

– Budowanie bezpieczeństwa lokalnego to kooperacja mieszkańców z policją. jeżeli widzisz podejrzaną, niebezpieczną sytuację zadzwoń pod bezpłatny numer alarmowy 112. jeżeli chcesz przekazać informację dzielnicowemu, a nie wymaga to pilnej interwencji policji, możesz skorzystać z bezpłatnej aplikacji Moja Komenda. Miejsca zagrożone możesz także zgłaszać dzięki aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – radzi policja.

1 z 2
Idź do oryginalnego materiału