Zabrze: Podczas remontu znaleziono granat z czasów II Wojny Światowej

iknurow.pl 2 miesięcy temu

W remontowanej kamienicy przy ulicy Karola Miarki 5 w Zabrzu odnaleziono granat zaczepny z II Wojny Światowej. Do czasu przybycia saperów obszar, na którym ujawniono niewybuch, został zabezpieczony przez policjantów. Z uwagi na zagrożenia dla mieszkańców okolicznych domów, granat zostanie przetransportowany w bezpieczne miejsce, gdzie zostanie zdetonowany.

Do odnalezienia granatu doszło w poniedziałek rano podczas prowadzonego remontu budynku przy ulicy Karola Miarki 5. Odnaleziony grant ukryty był za drewnianą ścianą, która w trakcie remontu została rozebrana. Na miejsce przybył policjant ds. rozpoznania minersko-pirotechnicznego zabrzańskiej komendy, który potwierdził, iż znaleziony przedmiot to granat zaczepny pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Na miejsce zostali wezwani saperzy wojskowi z Gliwic. Z uwagi na zagrożenia dla mieszkańców okolicznych domów, granat zostanie przetransportowany w bezpieczne miejsce, a następnie zdetonowany.

Policjanci przypominają: W przypadku znalezienia przedmiotu podobnego do niewybuchu należy zachować dużą ostrożność. Przedmiotu tego nie wolno dotykać, rzucać w niego kamieniami, ruszać z miejsca lub podpalać.

Natychmiast należy powiadomić odpowiedni organ, korzystając z numeru alarmowego 112.

Zawiadamiając, należy podać miejsce i opis zlokalizowanego przedmiotu, który może być ładunkiem wybuchowym. Numer telefonu, z którego prowadzona jest rozmowa i swoje nazwisko. Uzyskać potwierdzenie przyjęcia powyższego zawiadomienia.

Info: Policja Zabrze

Idź do oryginalnego materiału