Policjanci pomogli mężczyźnie w kryzysie emocjonalnym

4 godzin temu

Na miejscu policjanci przeprowadzili rozmowę ze zdesperowanym mężczyzną, który trzymał w tym czasie w ręku niebezpieczny przedmiot. W toku prowadzonych czynności mundurowi potwierdzili, iż w chwili zdarzenia mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Z danych policji wynika, iż każdego dnia około 15 osób w Polsce odbiera sobie życie. Rocznie ginie w ten sposób niemal dwa razy więcej osób niż w wyniku wypadków drogowych. Mimo to, problem przez cały czas wydaje się być tematem tabu. Edukacja i prewencja są w tej kwestii marginalne. Już samo mówienie jest źle postrzegane. Takie podejście z pewnością nie pomaga. Dramaty rozgrywają się za zamkniętymi drzwiami.

Każdemu w życiu zdarzają się gorsze chwile, niepowodzenia i zwątpienie. Warto jednak pamiętać, iż nie musimy być sami z tymi problemami. Są osoby, które mogą nam pomóc i to całkowicie bezpłatnie i anonimowo. Warto więc zwrócić się do specjalistów, którzy doradzą jak przejść przez ciężki okres w życiu. W takich trudnych momentach warto nawiązać kontakt np. Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, gdzie specjaliści dyżurują pod numerem telefonu 800 702 222.

Kolejny dramat rozegrał się w ubiegłym tygodniu w powiecie złotoryjskim. Tamtejsi funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie z treści którego wynikało, iż mężczyzna znajdując się w kryzysie emocjonalnym zagroził odebraniem sobie życia.

Na miejsce natychmiast zadysponowany został patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

Na miejscu policjanci przeprowadzili rozmowę ze zdesperowanym mężczyzną, który trzymał w tym czasie w ręku niebezpieczny przedmiot. Mundurowi zachowali spokój i działali zdecydowanie, co z kolei doprowadziło do odwiedzenia mężczyzny od targnięcia się na własne życie. – relacjonuje oficer prasowy złotoryjskiej policji i dodaje:

W toku prowadzonych czynności mundurowi potwierdzili, iż w chwili zdarzenia mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Dla własnego bezpieczeństwa mężczyzna spędził noc w policyjnej celi pod czujnym okiem mundurowych. Po wytrzeźwieniu został przekazany pod opiekę specjalistów, gdzie będzie mógł uzyskać pomoc.

Pomocy w chwilach zwątpienia można szukać także:

  • 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
  • 116 111 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 800 108 108 – bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
  • 121 212 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 22 635 09 54 – telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00.
Idź do oryginalnego materiału