Wtargnął do tunelu metra w Warszawie. Policja przekazała nowe informacje o zatrzymanym

2 godzin temu

Komunikat policji po porannych utrudnieniach w metrze w Warszawie

KSP podkreśliła, iż w związku z tym, iż mężczyzna nie chciał współpracować z funkcjonariuszami, a także w oparciu o analizę dotychczas pozyskanych informacji i ocenę możliwego zagrożenia, podjęto decyzję o ponownym, ale bardziej obszernym sprawdzeniu całej stacji Służew, jej zaplecza i infrastruktury technicznej. Wymaga to ponownego ograniczenia w dostępie do stacji dla pasażerów.

Funkcjonariusze zaznaczyli, iż "realizowane w tej chwili przez policjantów czynności wynikają wprost z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa na terenie stacji, co stanowi najwyższy priorytet obecnych działań".

W środę rano Metro Warszawskie przekazało, iż systemy alarmowe wykryły osobę niepożądaną w tunelach. W związku z tym pociągi linii metra M1 kursowały tylko na odcinku Młociny - Politechnika. Z ruchu wyłączono 10 stacji.

Mężczyzna został złapany na stacji metra Służew.

W związku z incydentem, który miał dzisiaj miejsce na I linii warszawskiego metra, policjanci zatrzymali 22-letniego obywatela Francji. Mężczyzna odmawiał odpowiedzi na pytania i nie wyjaśnił, dlaczego forsował zabezpieczenia chroniące dostęp do infrastruktury technicznej.… pic.twitter.com/kMdMdqFlBC

— Policja Warszawa (@Policja_KSP) June 24, 2026
Idź do oryginalnego materiału