Policjantka z wieluńskiej komendy oraz przedstawicielka wieluńskiego sanepidu rozmawiały z młodzieżą na temat zagrożeń związanych ze środkami psychoaktywnymi.
Funkcjonariuszka policji zajmująca się profilaktyką społeczną oraz przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wieluniu 2 kwietnia 2025 roku odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu. Celem spotkania było zwiększenie świadomości uczniów na temat zagrożeń wynikających z używania środków psychoaktywnych oraz edukacja na temat konsekwencji prawnych i zdrowotnych związanych z ich stosowaniem.
Podczas spotkania policjantka omówiła aspekty prawne dotyczące posiadania, dystrybucji i używania substancji odurzających. Uczniowie dowiedzieli się m.in., jakie mogą być konsekwencje prawne dla osób, które decydują się na eksperymentowanie z narkotykami czy dopalaczami. Przedstawicielka policji przestrzegała również przed niebezpieczeństwami związanymi z sięganiem po różnego rodzaju używki; wskazywała, jak pod wpływem tego typu środków zmienia się zachowanie i zdolność podejmowania racjonalnych decyzji.
Z kolei przedstawicielka wieluńskiego sanepidu w rozmowie z uczniami skupiła się na aspektach zdrowotnych, zwracając uwagę na szkodliwe skutki zażywania substancji psychoaktywnych.
– Działania profilaktyczne tego typu są niezwykle ważne w zapobieganiu problemom związanym z używaniem substancji psychoaktywnych. Edukacja i otwarta rozmowa z młodzieżą to najważniejsze elementy skutecznej profilaktyki. Dzięki takim inicjatywom uczniowie mogą lepiej zrozumieć zagrożenia i unikać niebezpiecznych sytuacji w przyszłości – podkreśla asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.