Wnuk znęcał się nad babcią. To recydywista

2 godzin temu

Do komendy policji w Gnieźnie zgłosiła się 79-letnia mieszkanka powiatu. Seniorka złożyła zawiadomienie dotyczące znęcania się nad nią przez jej 32-letniego wnuka.

Wnuk sadysta podduszał babcię poduszką, szarpał, używał wobec niej słów wulgarnych, nagrywał telefonem i groził śmiercią. Działo się to od dwóch lat, od kiedy mężczyzna z nią zamieszkał.

Sprawą zajął się policjant kryminalny, który po przesłuchaniu świadków potwierdził słowa pokrzywdzonej.

Jedynym sposobem, żeby zapewnić kobiecie spokój i bezpieczeństwo było odizolowanie awanturnika od pokrzywdzonej, w związku z czym jeszcze tego samego dnia 32-latek został zatrzymany.

Podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń mundurowi znaleźli 7,5 grama suszu roślinnego, który po wstępnym badaniu przez technika kryminalistyki został zakwalifikowany jako konopie indyjskie.

W dniu, 16 października, sprawca został doprowadzony do prokuratora, który po przeanalizowaniu materiału dowodowego zadecydował o wszczęciu śledztwa, z uwagi na podeszły wiek seniorki. Do postępowania włączono materiały dotyczące stalkingu 32-latka wobec byłej partnerki oraz stosowania przez niego gróźb wobec najbliższych członków rodziny kobiety.

Sprawca nękał kobietę telefonami, SMS-ami, przelewani BLIK z wiadomościami, niepokoił w miejscu pracy oraz najbliższym otoczeniu.

Prokurator postawił zatrzymanemu 5 zarzutów dotyczących znęcania się fizycznego i psychicznego nad babcią, stalkingu, posiadania narkotyków, gróźb karalnych wobec ojca byłej partnerki i gróźb karalnych wobec matki byłej partnerki.

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 32-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztowania.

Podejrzany był wielokrotnie karany. Działał w warunkach recydywy, za powyższe przestępstwa grozić mu może choćby do 12 lat pozbawienia wolności.

Każdy, kto słyszy odgłosy awantury za ścianą może zareagować i pomóc osobom pokrzywdzonym przemocą przeciwstawić się agresorowi. Wystarczy zadzwonić, choćby anonimowo, na numer alarmowy 112. Każde takie zgłoszenie policjanci sprawdzą, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, podejmą stosowne kroki prawne, aby przeciwdziałać przemocy domowej lub innym czynom zabronionym.

Idź do oryginalnego materiału