Jak przekazano nam w UMP, ogłoszenia na to stanowisko pojawiają się od marca 2023 r. W zeszłym roku do Wydziału Inwestycji i Remontów przyjęto dwóch nowych inspektorów, ale poszukiwani są kolejni.
- Z każdym rokiem rośnie zapotrzebowanie na inspektorów w tej komórce merytorycznej. Budżet miasta, w tym budżet przeznaczony na inwestycje jest co roku większy, zatem więcej przedsięwzięć inwestycyjnych podlega przygotowaniu, opracowaniu oraz nadzorowi. Mamy także do czynienia z naturalną fluktuacją (rotacją - przyp.red.) na tych stanowiskach - tłumaczy nam biuro prasowe.
W tym roku było już kilka naborów - ostatni zakończył się 22 czerwca. Niestety, nikt się nie zgłosił. Poprzednio wpłynęła jedna aplikacja, ale jak dowiadujemy się z BIP-u, kandydat nie przyszedł na rozmowę kwalifikacyjną.
Jakie są wymagania?
Chętny na stanowisko inspektora/podinspektora musi spełnić szereg wymagań. Na liście znajdziemy:
- polskie obywatelstwo,
- nieposzlakowaną opinię i pełną zdolność do czynności prawnych,
- niekaralność,
- wykształcenie wyższe min. 1 stopnia (licencjat) dla inspektora lub średnie branżowe/techniczne dla podinspektora,
- minimum trzyletni staż pracy,
- uprawnienia budowlane,
- prawo jazdy kat. B,
- znajomość programów kosztorysowania.
Wśród dodatkowych wymieniono również znajomość kilku ustaw.
Ile można zarobić?
Tzw. widełki płacowe są szerokie.
Podinspektor może liczyć na pensję w wysokości od 5030 do 7500 zł brutto, a inspektor - od 5060 do 7700 zł brutto.
- Minimalne wynagrodzenie na tym stanowisku wynika z Rozporządzenia Rady Ministrów, natomiast maksymalne określa pracodawca w regulaminie wynagradzania. Wynagrodzenie zasadnicze na tym stanowisku jest tylko jednym z elementów pełnego wynagrodzenia miesięcznego - tłumaczą w ratuszu.
Zaznaczono też, iż regulamin wynagradzania pracowników jest na bieżąco aktualizowany. Po raz ostatni w kwietniu tego roku.











English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·