Sygnały od uczestników koncertów wskazują, iż Live Nation wprowadziło zakaz wnoszenia wszelkiego rodzaju bagażu, w tym torebek i plecaków, niezależnie od ich rozmiaru. W aktualnych regulaminach zabrakło jednak jednoznacznej definicji pojęcia „bagażu”, co może prowadzić do niepewności i chaosu organizacyjnego. Konsument nie wie, czy będzie mógł zabrać ze sobą podstawowe przedmioty, takie jak telefon, leki czy portfel choćby w małej saszetce i czy zostanie wpuszczony na teren wydarzenia. Co więcej, nowe ograniczenia często były wprowadzane już po zakupie biletów, ponieważ wcześniej możliwe było wniesienie bagażu do rozmiaru kartki A4.
– Regulaminy powinny być jasne i niebudzące wątpliwości, a ich postanowienia nie mogą być jednostronnie zmieniane. Konsumenci często planują wyjście na koncert z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, a udział w tego typu wydarzeniach jest dla nich unikalnym doświadczeniem – zaznacza prezes UOKiK Tomasz Chróstny.
Zamiast wnoszenia bagażu na teren imprezy, Live Nation oferuje depozyt, jednak również tu pojawiły się zastrzeżenia. Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia rzeczy bez podania przyczyny, a regulamin przechowalni udostępniany jest wyłącznie na miejscu wydarzenia. Konsumenci nie mają więc możliwości wcześniejszego zapoznania się z jego treścią i świadomego przygotowania się do koncertu.
Niejasności dotyczą także sytuacji, w której uczestnik nie odbierze swojej własności z depozytu. Wzorce umowne są niespójne, a jeden z regulaminów przyznaje Live Nation prawo do przejęcia porzuconych przedmiotów na własność oraz do ich utylizacji bez możliwości dochodzenia roszczeń przez konsumenta.
Wątpliwości UOKiK wzbudziły również zapisy dotyczące zwrotu pieniędzy za bilety w przypadku odwołania wydarzenia. Choć zgodnie z prawem taki zwrot przysługuje automatycznie, w regulaminach Live Nation znalazł się obowiązek samodzielnego złożenia wniosku przez konsumenta, w miejscu zakupu biletu i w ciągu sześciu miesięcy od planowanego terminu wydarzenia. W przeciwnym razie zwrot może nie zostać wypłacony.
Kolejna kwestia dotyczy tzw. „szczególnych warunków” lub „szczególnych zasad”, od których organizator uzależnia możliwość uczestnictwa w imprezie. Brakuje jednak informacji, czego dokładnie mogą one dotyczyć, jak i kiedy zostaną ogłoszone oraz jakie prawa przysługują wtedy konsumentom.
W toku postępowania Prezes UOKiK zakwestionował w sumie sześć zapisów regulaminów stosowanych przez Live Nation. o ile zostaną one uznane za klauzule niedozwolone, spółce grozi kara finansowa, za każdy przypadek, w wysokości do 10% rocznego obrotu.