Ukradli samochód. Pokonało ich błoto [ZDJĘCIA]

1 miesiąc temu

Dwaj młodzi mężczyźni odpowiedzą za kradzież samochodu. Jednak ich przestępczy plan się nie powiódł, bo auto utknęło w błocie.

Do całej sytuacji doszło pod koniec stycznia na terenie gminy Terespol. 18- i 19-latek ukradli wówczas volkswagena golfa, znajdującego się na terenie firmy, skupującej samochody do demontażu. Kradzież ułatwiło im to, iż wewnątrz pojazdu znajdowały kluczyki. Młodzi mężczyźni zamierzali rozebrać golfa na części.

– W trakcie rozmowy z policjantami jeden z nastolatków przyznał, iż chciał pozostawić samochód na opuszczonej posesji swojej rodziny. Jednak po drodze stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Po tym „zakopał się” na polnej drodze dojazdowej do posesji. Wówczas pozostawił tam samochód by sprawa „przycichła” – informuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Młodzi mężczyźni znani są policjantom. W połowie lutego usłyszeli już zarzuty dotyczące usiłowania włamania i kradzieży na terenie firmy z gminy Terespol.

Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

RL / opr. ToMa

Idź do oryginalnego materiału