Udaremniono próby wywozu na Ukrainę skradzionych pojazdów (ZDJĘCIA)

7 miesięcy temu

PODKARPACIE. W miniony weekend funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia udaremnili trzy próby wywozu do Ukrainy pojazdów skradzionych na terytorium Niemiec, Włoch i Francji.

Do pierwszego zdarzenia doszło 17 listopada na przejściu granicznym w Korczowej. Do odprawy na wyjazd z Polski zgłosił się 44-letni Ukrainiec. Mężczyzna podróżował luksusowym mercedesem model E350 z 2019 r. Jak się okazało, pojazd był poszukiwany przez niemieckie służby w związku z kradzieżą zgłoszoną we wrześniu br. Auto poszukiwał też Interpol. Szacunkowa wartość pojazdu to 150 tys. złotych.

Kilka godzin później na sąsiednim przejściu granicznym w Medyce mundurowi z SG udaremnili próbę wywozu samochodu marki Skoda Superb. Autem o szacunkowej wartości 69 tys. złotych podróżował 32-letni ob. Ukrainy. Funkcjonariusze ustalili, iż pojazd został skradziony na terytorium Francji. Międzynarodowe poszukiwania w jego sprawie prowadził też Interpol.

Z kolei w sobotę (18 listopada) strażnicy z przejścia granicznego w Krościenku odzyskali pojazd marki Volkswagen Touran. Jak ustalono, auto o szacunkowej wartości 35 tys. złotych zostało utracone na terytorium Włoch. We wszystkich trzech przypadkach dalsze postępowania prowadzi Policja.

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 80 pojazdów pochodzących z przestępstwa oraz przeszło 800 części z utraconych samochodów. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi ok. 8 mln zł.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Idź do oryginalnego materiału