Uciekał przed policją na skuterze. Miał dożywotni zakaz kierowania i narkotyki

6 godzin temu
45-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego próbował na skuterze umknąć przed policyjnym pościgiem. Funkcjonariusze musieli porzucić radiowóz, ale dopadli go na piechotę. Mężczyzna miał przy sobie amfetaminę. Złamał też dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Wczoraj funkcjonariusze jeleniogórskiej prewencji podczas patrolowania Siedlęcina zauważyli kierowcę na skuterze, który na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Pojechali za nim. Sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi nakazali skuterzyście zatrzymać się do kontroli drogowej, ale zignorował ich. Przez parking dyskontu i pas zieleni wjechał na drogę krajową nr 30. Nie zatrzymał się przed znakiem "stop". Potem uciekał przez pola, licząc, iż trudny, wyboisty i grząski teren uniemożliwi pościg. Policanci zostawili radiowóz i gonili go na piechotę. Kilka minut później 45-latek też musiał porzuci skuter. Został dogoniony i zatrzymany zanim zdołał się ukryć w lesnym gąszczu.

Okazało się, iż mężczyzna ma sporo na sumieniu. - W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, iż mężczyzna posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a także wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Ponadto posiadał on amfetaminę - informuje podinspe
Idź do oryginalnego materiału