U sąsiadów. Krowa bez poszła na miasto. Spacer zakończyli policjanci

pultusk24.pl 1 godzina temu
Około godziny 6:20 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żurominie otrzymał zgłoszenie, które wymagało natychmiastowej interwencji służb. Jeden z mieszkańców zauważył krowę przechadzającą się ulicami miasta. Sytuacja była poważna, ponieważ ucieczka dużego zwierzęcia w terenie zabudowanym stwarza realne zagrożenie dla kierowców oraz pieszych. Priorytetem policji było zabezpieczenie terenu i uniemożliwienie krowie wejścia na ruchliwe skrzyżowania. Zadanie było utrudnione, gdyż zwierzę nie posiadało żadnych wymaganych prawem oznaczeń.

„Policjanci zabezpieczyli zwierzę, które nie posiadało żadnych cech identyfikacyjnych, czyli tzw. kolczyków. Na miejsce wezwano również policjantów ruchu drogowego, aby przypilnowali zwierzęcia, podczas gdy dzielnicowi rozpoczęli ustalanie właściciela” – informuje rzeczniczka żuromińskiej policji.

Dzięki sprawnym działaniom dzielnicowych tożsamość właściciela uciekinierki udało się ustalić w krótkim czasie. Zwierzę całe i zdrowe powróciło do swojego gospodarstwa.

Właściciel nie poczuwa się do winy. Sprawa trafi do sądu

Jak się okazało, krowa należy do 73-letniego mieszkańca Żuromina. Mężczyzna
Idź do oryginalnego materiału