Tu znaki kłaniają się w pas

1 miesiąc temu

„Chyba nikt nie zwracał uwagi na znak, aż się musiał na drogę wychylić” – wskazuje żartobliwie jeden z czytelników Lwówecki.info. Sytuacja z jednej strony zabawna, z drugiej bardzo niebezpieczna dla użytkowników ruchu.

W sobotni wieczór otrzymaliśmy od jednego z czytelników zdjęcie przewracającego się znaku drogowego. To wykonane zostało na ulicy Rzecznej w Lwówku Śląskim. Jego autor dołączył do niego krótki podpis: „Chyba nikt nie zwracał uwagi na znak, aż się musiał na drogę wychylić”.

Sytuacja wygląda nad wyraz zabawnie, ale stanowi także nie lada zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu. Szczególnie po zmroku może pochylony, czy przewrócony znak może być przyczyną nieszczęść.

Sprawę postanowiliśmy niezwłocznie zgłosić do lwóweckiej straży miejskiej. Niestety, mimo, iż komendant SM posiada służbowy numer telefonu komórkowego, to w sobotni wieczór ten milczy. W słuchawce automatyczna sekretarka zachęca do pozostawienia wiadomości. Tyle tylko, iż nie informuje, za ile dni ta zostanie odsłuchana.

Na szczęście w powiecie mamy sprawnie działającą policję.

Zagrożenie zostało usunięte.

Idź do oryginalnego materiału