Tragedia na Roztoczu. Kolejne utonięcie w tym samym miejscu [ZDJĘCIA]

2 miesięcy temu

Policja wyjaśnia okoliczności utonięcia 22-latka w zalewie w Majdanie Sopockim, w powiecie tomaszowskim. To kolejny w ostatnich dniach taki przypadek w tym miejscu. W środę z tego samego zalewu wyłowiono zwłoki 25-latka.

Informację o drugim utonięciu młodego chłopaka w zalewie w Majdanie Sopockim (gmina Susiec) potwierdziła mł. asp. Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Jak przekazała, po godz. 15.00 w czwartek (30.03) strażacy wyłowili ciało 22-letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego, którego zaginięcie zgłosiła wcześniej rodzina.

– Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Będziemy sprawdzać m.in. czy doszło do nieszczęśliwego wypadku. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zabezpieczono do sekcji zwłok. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Lubelskim – dodała policjantka.

Komenda Powiatowa PSP w Tomaszowie Lubelskim przekazała w komunikacie, iż zwłoki 22-latka zostały znalezione przy wykorzystaniu echosondy, pod wodą, w odległości ok. 20 metrów od brzegu. – Po wydobyciu przez nurka ciała z wody stwierdzono zgon 22-letniego mieszkańca gminy Józefów – dodano.

W środę (29.03) wieczorem również z zalewu w Majdanie Sopockim wyłowiono zwłoki 25-letniego mieszkańca gminy Susiec. Unoszące się w wodzie ciało zauważył przechodzień. W tym przypadku również nie stwierdzono obrażeń ciała wskazujących na udział osób trzecich.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, iż obaj mężczyźni byli kolegami.

RL / PAP / op. ToMa

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim

Idź do oryginalnego materiału