212 km/h na S5
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, którzy pełnili służbę na trasie ekspresowej, namierzyli kierowcę osobowego Maserati. Jechał trasą pomiędzy Rydzyną a Bojanowem. Mężczyzna przekroczył dozwolony limit o 92 km/h.
- Prowadził pojazd z prędkością 212 km/h - czytamy we wpisie leszczyńskiej policji w mediach społecznościowych.
Brawurowa jazda zakończyła się szybką interwencją mundurowych. Za rażące przekroczenie przepisów 41-letni mieszkaniec Poznania został ukarany mandatem w wysokości 2.500 złotych. Do jego konta kierowcy dopisano również 15 punktów karnych.
Funkcjonariusze przypominają, iż każdy kierowca, który posiada prawo jazdy dłużej niż rok, musi liczyć się z surowymi konsekwencjami w przypadku gromadzenia punktów.
Przekroczenie limitu 24 punktów karnych skutkuje natychmiastowym zatrzymaniem uprawnień do kierowania pojazdami. W takiej sytuacji kierowca jest zobowiązany do ponownego przystąpienia do państwowego egzaminu sprawdzającego kwalifikacje.
https://rawicz24.pl/wiadomosci/pijany-rekordzista-zatrzymany-pod-rawiczem-mial-niemal-4-promile-i-zakaz-prowadzenia-pojazdow/0PfGd919nlJ2SRN8T2Iba
1 dzień temu










English (US) ·
Polish (PL) ·
Russian (RU) ·