Strzał w bloku na Dolnym Śląsku. W mieszkaniu znaleziono mężczyznę

5 godzin temu
Wszystkie służby zostały postawione w stan gotowości w związku ze strzelaniną na Dolnym Śląsku. Po przybyciu na miejsce policjanci znaleźli rannego mężczyznę. Mimo zaangażowania ratowników medycznych i LPR nie udało się go uratować.


Do niebezpiecznej sytuacji w Mirsku na Dolnym Śląsku doszło w sobotę 19 lipca ok. godziny 16:00. Policję zawiadomili zaniepokojeni sąsiedzi, którzy słyszeli, jak ktoś dobijał się do drzwi jednego z mieszkań w tamtejszym bloku.

Strzelanina na Dolnym Śląsku. Mężczyzny nie udało się uratować


Chwilę po wezwaniu na miejsce ruszył patrol policji, który wszedł do mieszkania. W środku funkcjonariusze znaleźli 52-letniego mężczyznę z raną postrzałową. Jak podaje serwis lwowecki.info, na miejsce od razu wysłano kolejnych policjantów, a także ratowników medycznych, strażaków z OSP KSRG Mirsk i JRG PSP w Lwówku Śląskim, a także śmigłowiec LPR, który lądował na dworcu PKP.

Mimo podjęcia reanimacji i zaangażowania dużej liczby sił, życia mężczyzny nie udało się uratować. – Okoliczności zdarzenia badali policjanci. Na miejscu pracowała także grupa dochodzeniowo śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Czynności wykonane zostały pod nadzorem prokuratury rejonowej w Lwówku Śląskim – przekazała młodsza aspirant Olga Łukaszewicz, rzecznik prasowa lwóweckiej policji w rozmowie z "Gazetą Wrocławską".

Mężczyzna miał przy sobie broń własnej produkcji


Dziennikarze lwowecki.info ustalili także, z jakiej broni oddano strzał. Z przekazanych przez nich informacji wynika, iż miał to być pistolet własnej produkcji. Dodatkowo w mieszkaniu miało nie być innych osób. Okoliczności tego zdarzenia są jednak cały czas badane przez śledczych.

***


Znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem? Pamiętaj, iż możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

800 70 22 22 – Całodobowe centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym


800 12 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (całodobowy)


116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (całodobowy)


116 123 – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych (czynny codziennie od 14:00 do 22:00)


112 – numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia


Idź do oryginalnego materiału